26 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: T0K715 - Cameron

Možná je Cameron modernější než T 888, ale bohužel i mnohem náchylnější na poškození. Jak bylo vydět v díle 2x22 Born to run. Zatímco Arnie (T800) ve filmu vyvraždil prakticky celou policejní stanici, schytal bezpočet kulek a prakticky to neovlivnilo jeho funkce. Cameron (T0K715) procházka věznicí vážně poznamenala a jak sama okomentovala, její systémy pak nepracovaly na 100 procent. Šlo by to odůvodnit, že už byla "načatá" předchozíma rvačkama s jinými terminátory a zatímco Arnie vraždil, ona se snažila strážné jen zneškodnit. Ale stejně, její drobnější postava neposkytuje vnitřním systémům takovou ochranu, jako masivní postava T800 a T888

27 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

T-800 byli určeny na boj-byly odolný, ale podle mě jim to nemyslelo tak, jako T-888.

T-888 jsou dobrý na boj a jsou i chytří. Přeci jen si ale myslím, že jsou o trochu méně odolní, než T-800

A Cameron je úplně nový model, který není určen k boji (míň odolná,menší,slabší,...), ale je chytrá,má určitou dávku emocí a hlavní ví hodně o psychologii člověka...(umí přesvědčovat,lhát,...)

Ale to v té věznici-kdyby chtěla, tak tam nebude mít problém-všechny by zabila a byl by klid. Jenže ona nechtěla nikoho zabít-střílela vedle, aby jen zastrašila...A vlastně se nechala přizabít...

28 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

On vlastně i Arnie ztrácel funkčnost postupně, jenže to moc z filmu vidět nebylo. Ono víc věcí nebylo vidět, spoustu scén vynechali. Nejhorší, teda pro něj, jsou broky, které se mu dostanou do pohyblivých částí, kloubů atd., a ty mu snižují pohyblivost. Když se to tak vezme, tak skončil na opotřebování, protože každá událost ho trochu popošoupla do horšího stavu a někdy nebyl čas se dát zase do pořádku, protože zrovna honil Sáru.
Trošku se mi i nezdála ta scéna s Cameton osvobozující Sáru, že na sebe nechala tak střílet. Terminátor má funkce, že objeví nebezpečí dřív, než nebezpečí jeho, to ze seriálu muselo nejspíš ustoupit, aby šly udělat někteté scény, ale když přímo vidí někoho, kdo po ní bude střílet, a byla by blbost nemyslet si že nebude, když přijde do vězení z brokovnicí, tak bude střílet první, aby ho zastrašila případně zneškodnila bez zabití, jako toho praštěného světlem. Hlavně i proto, že se stále snaží udržet v tajnosti to, že existují kyborgové, těm, kteří o tom ví, by nikdo nevěřil, ale když do sebe nechá střílet a nic to s ní nedělá, navíc pak vypadá tak jak nakonec, tak už to není právě nenápadné. I když myslím jinak moc možností neměla. Teoreticky mohla použít slzný plyn, nebo nějaký jiný chytrý nápad, ale asi moc času neměla, navíc by při použití plynu mohl nastat zmatek, nebylo by dobře vidět, mohli by začít policajti střílet po sobě navzájem, protože by něvěděli že to není nepřítel, takže by bylo možná i pár mrtváčků, a co horší mohla by to odnést i Sára, když by někdo vystřelil naslepo.

29 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Ano, taky se mi zdálo to její chování takové divné/zpomalené. Vždy do sebe nechala nastřílet určitou dávku střel, a pak teprve vystřelila/zastrašila...

30 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

To byl pokus o to aby si divak uzil te neznicitelnosti a taky do ni museli nechat strilet aby ji mohli odhalit kus lebky, divaci maj takovyhle efekty radi no, i kdyz je to nekdy trochu nelogicky. A k tomu ze terminator odhali nebezpeci driv nez nebezpeci ho, myslim ze vyborna ukazka tohodle(v tomhle konkretnim pripade se nebojim pouzit vyraz)vesteni byla smrt Dereka.

31 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Jestli bude třetí řada, tak by se mi docela líbilo, když by dali víc scén s ukázkami speciálních funkcí Cameron. Ne zase o moc, jen o trošku. Třeba termovidění, nebo jak se to jmenuje, protože člověk je teplý a tak Cam vidí i přes zeď že někdo na ni číhá za dveřmi, alespoň teda ve filmech to tak funguje, a teď už nevím co všechno má za další funkce. Myslím teda ty, co mají něco společného se senzory, jinak spousta věcí souvisí s tím, že má místo mozku počítač, tak může propočítat optimální, tedy nejbezpečnější, variantu atd. Tyhle záběry se mi dost líbí, když ukazují svět z pohledu Cameron.

32 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

JJ, s tím souhlasím. Když už nic jinýho, tak alespoň víc záběrů z jejího vidění (HUD)...

33 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Akorát mě zaráží jedna věc. Cameron očima prosvítala modrá barva (viz díl 103. The Turk) ale když v díle 222. Born to Run Cameron odstřelí krycí vrstvu z lebky, oko jí svítí červenou barvou. Má to nějaké vysvětlení, nebo to je chyba maskérů?

A Cameron jako Infiltrátorka má pořád vadu, že ji odhalí psy, kteří jsou v každé jednotce a bunkru přítomni. Tenhle typ by šel hlavně využít na výslechy věznů, buď jako fingovaný spoluvězeň, který zjišťuje informace, nebo jako vyslíchající. U toho by se využily i znalosti psychologie.
Pro boj jsou málo chránění a málo odolní - i když lidi jsou míň odolní, než terminátoři a líp se zabíjejí big_smile

34 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Na konci 2. série jsme mohli vidět, že Cameron má červený oči, ale v 1. sérii, když pálila endoskelet Vika bylo jasně vidět, že má modrý oči a na víc vidí modře. Designéři tenhle detajl poněkud přehlídli :x

35 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

O těch psech jsem hodně přemýšlel, vlastně tahle debata tu už byla, ono by to chtělo vědět jak psi vlastně terminátora poznají. Asi nejvíc z nás myslelo na pach, ale Skynet možná dělal pokusy nebo to jinak zjistil, a pak by jen stačilo poslat lidského zrádce, ty jsou, aby nějak psi zneutralizoval. Jestli jde o pach, tak jim dát čuchnout pepř, jestli něco jiného, tak nevím, když by se vracela allison, tak by psi nepoznali, že je to Cameron. Nejlepší by bylo, když by odboj šel Cameron osvobodit, to by se samozřejmě povedlo, a po cesté zpátky by se chovala naprosto přirozeně, to je velká výhoda tohodle modelu oproti jiným, takže by měli už předem jistotu, že terminátor není, i když je. A pak by už stačilo je jen zabíjet.
Pokud jde o tu odolnost, tak v budoucnosti, teda v té, kde mají super zbraně, na tom ani tak nezáleží, protože velkou plazmovou puškou ustřelí hlavu stejně starému modelu jako Cameron. Ze seriálu to není zase tak vidět, zdá se mi trochu škoda, že terminátory prezentují víc jako nerozstřílitelná monstra s přímočarým chováním, než jsou, ale oni mají hlavně spoustu senzorů a programů, které jim umožňují hodnotit situaci, výhodou terminátora je teda vlastně to, že to má lépe promyšlené a proto zvítězí. Samozřejmě když zjistí, že nepřítel má jen slabou zbraň a je to pro něj výhodné, tak na sebe střílet nechá. Když chcete zabít terminátora, tak musíte udělat něco hodně chytrého. V T1 o tom Sára nevěděla, ještě neznala kyborgy, ale přesně to udělala, když šla do klubu Tech noir. Terminátor si dovede dobře poradit se zjištěním, od koho mu co hrozí, identifikovat cíl atd., ale ne když je v místnosti s hromadou hluku a sto třiceti lidmi. Když nechce ztratit Sáru, tak tam musí, ale tím dá Reesovi možnost ho překvapit. A vůbec se boj s terminátory podobá šachům, protože je to spíše otázka inteligence, než hrubé síly, i když ta tam taky hraje roli.

36 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Podle mě psy reagují kovovou část terminátorů. Bude na ní něco, co je dráždí - třeba nějaké ultra, či infrazvukové vlnění, které vydávají. V budoucnosti lidé nemají přístroje, které by to mohli změřit, ale psy se z toho můžou zbláznit.

37 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

psy mají dokonalý čuch, takže buď cejtí, že to není pach člověka, nebo cejtí něco zevnitř (třeba ty energetický články).

Z člověka jdou různé feromony a tak...

38 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Akorát chudáci lidi, které nemají psy rádi a automaticky na ně štěkají a útočí. Ti mají v budoucnosti krátkou životnost  :lol:

39 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

MRTC napsal:

O těch psech jsem hodně přemýšlel, vlastně tahle debata tu už byla, ono by to chtělo vědět jak psi vlastně terminátora poznají. Asi nejvíc z nás myslelo na pach, ale Skynet možná dělal pokusy nebo to jinak zjistil, a pak by jen stačilo poslat lidského zrádce, ty jsou, aby nějak psi zneutralizoval. Jestli jde o pach, tak jim dát čuchnout pepř, jestli něco jiného, tak nevím, když by se vracela allison, tak by psi nepoznali, že je to Cameron. Nejlepší by bylo, když by odboj šel Cameron osvobodit, to by se samozřejmě povedlo, a po cesté zpátky by se chovala naprosto přirozeně, to je velká výhoda tohodle modelu oproti jiným, takže by měli už předem jistotu, že terminátor není, i když je. A pak by už stačilo je jen zabíjet.
Pokud jde o tu odolnost, tak v budoucnosti, teda v té, kde mají super zbraně, na tom ani tak nezáleží, protože velkou plazmovou puškou ustřelí hlavu stejně starému modelu jako Cameron. Ze seriálu to není zase tak vidět, zdá se mi trochu škoda, že terminátory prezentují víc jako nerozstřílitelná monstra s přímočarým chováním, než jsou, ale oni mají hlavně spoustu senzorů a programů, které jim umožňují hodnotit situaci, výhodou terminátora je teda vlastně to, že to má lépe promyšlené a proto zvítězí. Samozřejmě když zjistí, že nepřítel má jen slabou zbraň a je to pro něj výhodné, tak na sebe střílet nechá. Když chcete zabít terminátora, tak musíte udělat něco hodně chytrého. V T1 o tom Sára nevěděla, ještě neznala kyborgy, ale přesně to udělala, když šla do klubu Tech noir. Terminátor si dovede dobře poradit se zjištěním, od koho mu co hrozí, identifikovat cíl atd., ale ne když je v místnosti s hromadou hluku a sto třiceti lidmi. Když nechce ztratit Sáru, tak tam musí, ale tím dá Reesovi možnost ho překvapit. A vůbec se boj s terminátory podobá šachům, protože je to spíše otázka inteligence, než hrubé síly, i když ta tam taky hraje roli.

To MRTC:
Velmi dobre napisane... chvalim mrgreen

K tym psom este... Psy vedia vicítit z cloveka strach alebo neistotu, mozno je to aj dalsia vec preco na Terminatorov tak reaguju, kedze nemaju ziadne prirodzene reakcie... a ci chceme ci nie aj cameron len simuluje a psy to vedia spoznat. Nas ludi vie dobre obalamutit lebo je preto specialne vyrobena... uz len jen povab a krasa obalamuti... big_smile

40 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

psi vyciti, ze Tecka nemaji emoce, proste citi prazdnotu a na to reaguji agresivne.

Zlej pes

41 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Doktor napsal:

Akorát chudáci lidi, které nemají psy rádi a automaticky na ně štěkají a útočí. Ti mají v budoucnosti krátkou životnost  :lol:

To jsem přesně já. Byl jsem 7x pokousanej. A psy po mě jdou pořád. Možná to je tím, že máme doma dvě perské kočky a oni to cítí (ale před tím jsme je neměli a bylo to stejné).

Mám odzkoušeno u babičky v paneláku, když někdo projde okolo sousedovic dveří tak nic a jakmile projdu já, tak začne pes štěkat... :evil:

42 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Přiznej se, že jsi terminátor.  smile

43 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Sakra. Už na to přišel. twisted

44 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

To Vaclav

Sak T1000 ne... cool

45 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

JJ. Zajímalo by mě, jestli se zde dá dosáhnout i T-1001...

46 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

big_smile ktovie... mozno hej big_smile

47 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

K tomu jak se tu někdo zmiňoval...proč by jiný terminátorský čip nefungoval v Cameron? Vždyť například Vickovu čipu stačilo jen připojit jej k počítači, a už začal dělat paseku, proč by nemohl fungovat v Cameron? smile
Jedině snad že by byla zkonstruována tak, aby tam jiný čip nepasoval, jinak nevidím problém cool .

http://img229.imageshack.us/img229/9470/savetscc2.png

48 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

A ještě jedna věc. Ohledně toho jídla a pití. Dle mého je to naprosto jednoduché. Žádné jídlo nepotřebují, a jedí/pijí jen, aby byla jejich infiltrace dokonalá. Jídlo které snědí, se jednoduše uvnitř nich "spálí". To že by to mohlo vyživovat jejich tkáň je blbost, protože T-800 měl taky kůži, ale jíst nepotřeboval (nemohl) ;-) .

49 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

To Gulde:

To s tím pitím a jídlem s tebou souhlasím, ale čip do Cam nejde dát z T-888 už jen kvůli tomu, že ona má menší díru v hlavě.... A stoprocentně  i jiný systém..

50 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Václav Sedlář napsal:

To s tím pitím a jídlem s tebou souhlasím, ale čip do Cam nejde dát z T-888 už jen kvůli tomu, že ona má menší díru v hlavě.... A stoprocentně  i jiný systém..

Tak bez čipu je Cameron jen kus železa, právě ten systém je na jejím čipu, a tedy nevidím problém v tom, proč by při vložení jiného čipu jednoduše nenaběhl ten systém, co je na tom vlastním čipu. Jestliže je ten její port menší, než ten klasický terminátoří, čip je prakticky stejný (jen s tím rozdílem, že klasický terminátoří čip je víceméně ve tvaru obdelníku, čip Cameron vesměs taky, jen tam má vynechaný jeden pár těch "krychlí". Jinak jsou rozměrově oba stejné, tedy by se tam ten čip měl vejít tak či onak.