26

Re: The Terminator

To je Cameronovo dílo? Wow!

27

Re: The Terminator

http://www.upnito.sk/0/ukcs9zekfd6yupc9dcnrdteum4bwxbf9.jpg
http://www.upnito.sk/0/t3vda62p6j6yaq8nt4spx4xsqpzvyhng.jpg
http://www.upnito.sk/0/89tx24vdg2qbtds9dwmntr5ngz9twe5u.jpg
http://www.upnito.sk/0/33tfk94v3mqsdnb6usdkeuwqy3qkugkb.jpg
http://www.upnito.sk/0/6yv5nttwst9jrf3ugtwp3jmwjgccem95.jpg
Toto je všetko čo som od Jimmyho našiel, ale viem, že sú ešte nejaké  cool
Upnem tu aj pár ďalších, ktoré už však nie sú z dielne Camerona  wink
http://www.upnito.sk/0/nxk4p8gxbf4nefzcajgyqqnmr2gwsdq5.jpg
http://www.upnito.sk/0/erfwpzekua9w9hntrwss47696z36w8m4.jpg
http://www.upnito.sk/0/bssgt77gq8r2rvr23crszz4ct4pdnbv5.jpg
http://www.upnito.sk/0/ctfshz7x7fgqbez3crt44b4nqv3ntcnw.jpg

28

Re: The Terminator

Včera měl narozeniny Arnold a dnes slaví další významný herec z T-univerza - Michael Biehn. Tak tedy vše nej Kyle Reesy  smile

29 Naposledy upravil: GuSS (10.7.2013 21:09:14)

Re: The Terminator

Jediný film kde z Arnieho šiel strach  cool
http://www.upnito.sk/0/echjsa88frpp92da5xyrzk7a5ta5n39r.jpg

30

Re: The Terminator

Tak sem se v uplynulých dnech trochu proklikal různými scénami z T1 a připomenul si, jak má vypadat zpracování děsivé budoucí války proti strojům. Ty záběry na pomalu jedoucí obrovské HK tanky, doplněné o létající HK, jsou i po letech nesmírně působivé. Je to trochu paradoxní, ale právě ty zastaralé způsoby vytváření filmových efektů, kde rozpohybování strojů bylo velmi náročné, vedly k výjimečné uvěřitelnosti. Skutečné stroje by se nesnažily oplývat milionem hejblátek a oku lahodících detailů (moderní filmařský trend), ale naopak by se konstrukčně omezily pouze na to, co je doopravdy potřeba pro efektivní likvidaci. A takové jsou právě stroje v záběrech z války se stroji v T1, T2 a ještě i T3. Za zmínku stojí i T-1 ze třetího Terminátora, ovládané T-X. Ze všech těchto mašin jde strach a tak to má být. Fakt bych si moc přál, aby filmařina prožila v tomto smyslu určitou renesanci a hlavně aby i filmaři pochopili, že méně znamená někdy více, a že zahltit obraz ohromným množstvím balastu, protože na to máme peníze a technologie, prostě většinou není, není, NENÍ pro budování atmosféry nic dobrého.

31

Re: The Terminator

Naprostej souhlas, tohle já říkám pořád! Jako ty starý effecty, kdy si s tím dali práci a rozpohybovali to, to je lahoda pohledět smile Samozřejmě že tam není milion detailů dodělanejch na pc, ale jak říkáš, to vůbec nevadí, naopak je to realističtější smile To samý třeba výbuchy, kvůli těm miluju starý akčňáky! smile Taky se na to musim zase někdy podívat! smile

32

Re: The Terminator

Naprostej souhlas dneska jsou filmy prehlceny pocitacovejma efektema az je to hruzny. Neni nad starou poctivou kaskaderskou praci a pekne rucne sestavene modely stroju jako driv. Staci kdyz si pustim Terminatory 1-2 a nebo takoveho pratsareho vetrelce at jde o Nostromo nebo samotneho vetrelece to byla proste poctiva prace.

33

Re: The Terminator

Dle mého jsou na tom co do efektů nejlépe filmy z přelomu tisíciletí (Armageddon, Den nezávislosti, Godzilla, Hvězdné války 1...), kdy už byly počítačové efekty na velmi slušné úrovni, ale zároveň ještě stále příliš nákladné a pracné. Tehdy filmařina procházela bodem, kdy se kulisy/modely a počítače nacházely v rovnováze a perfektně se doplňovaly. U tehdejších filmů jsou sice věci, které realisticky nevypadají, jenže u nových filmů, založených na generovaných efektech, nevypadá realisticky skoro nic, protože ze všeho na diváka řve zelené plátno. Holt nezbývá, než si počkat, až budou efekty vskutku nerozeznatelné od skutečnosti.

Ale abych se vrátil k Terminátorům: důležité pro mě je, aby ve mně každý z dílů dokázal vyvolat pocit, že to, co se v jimi vyobrazené budoucnosti odehrává, se doopravdy může stát. A první tři díly tohle rozhodně splňují. Je to temná, strašlivá vize současného technologického vývoje. Pak přijde Salvation a dojem z prvních tří dílů je pryč. Stroje v roce 2018 vypadají přinejmenším jako v roce 2118 a centrála Skynetu mi též připomíná spíš industriální oblast někde na Coruscantu (Hvězdné války). Je to prostě nějaká válka proti nějakým strojům na nějaké planetě v nějaké budoucnosti, nejsem si vůbec schopen k dané vizi vytvořit nějaký vztah. T5 jsem zatím neviděl, ale předpokládám, že tam mnoho odlišností nebude.

34

Re: The Terminator

Zajímavá myšlenka, něco na tom asi bude, zrovna Den nezávislosti i Armagedon se mi líbili smile
Přesto si ale myslim, že osmdesátý a asi ještě počátek devadesátejch let jsou zlatou érou akčních filmů a výbušnejch scén, tam ty výbuchy prostě vypadaj jako výbuchy a nejen to, přijde mi to, že celkově zápletka je založená na reálnym podkladě, příkladem může být Smrtonostná past, kdy byla 1 a 2 naprosto parádní, trojka taky a ve 4 už lítala stíhačka mezi silničníma mostama a na závěr na ni Willis i skočil, takhle nereálná věc se těžko bude vytvářet tak, aby vypadala reálně, dalším příkladem můžou být bondovky, takže si myslim, že to je i v tom, že dnešní doba se stále zrychluje a normální věc už člověka nezaujmou a chce jen senzace a to se pak promítne i ve filmech wink ..

O T4 já tu mluvit nemůžu, páč to je jediná věc, kterou jsem neměl tu čest zkouknout..Ale už podle traileru se mi to nelíbilo eek

35

Re: The Terminator

Mluvíte mi kluci z duše. Připadá mi že takové ty tradiční efekty odešly společně se Stanem Winstonem. Dneska je to všechno tak odporně "digitální", že to realitu ani vzdáleně nepřipomíná. Mezi vyjímky bych z moderních filmů zařadil asi Avatara a první tři díly pána prstenů. Třeba Hobit už byl předigitalizovaný. A co mě úplně dostalo, byla odpověď od někoho, kdo ty efekty dělá. Údajně jsme generace, která pamatuje takové ty "nedokonalé" efekty a proto se nemůžeme s těmi moderními "dokonalými" smířit. Mladší generace prý takový problém mít nebudou. To je co? big_smile

Kde jsou ty časy, kdy se stavěly podrobné zmenšené modely měst a poté se nechaly zlikvidovat jedním propočítaným výbuchem (T2). A ty modely kolikrát ani nebývaly zmenšené. Třeba takový Jurský park - film z roku 93 a do dnešní doby ty efekty překonané nejsou. A tehdy se kombinovaly robotické modely + počítačové efekty. Například v T1...tam byly ty efekty stále v plenkách a u komplikovaných záběrů se používalo Stop motion. Na tu dobu dejme tomu super. T2 to byla doslova revoluce. Robotické modely ve skutečné velikosti, společně se opravdovými výbuchy a do toho stříknuté počítačové efekty. To je ten správný recept na reálně vypadající efekt.
No ale pak se asi přišlo na to, že je levnější vytvořit efekt v počítači a pokud se nebude líbit (netuším kdo to posuzuje, asi rejža), tak se pouze zmáčkne CTRL+Z (zpět) a udělá se to trochu odlišně. No a s tímhle přístupem se to dostalo do situace kde jsme teď. Kdysi bylo počítačových efektů pomálu, ale zato si na nich dali záležet. Dneska to dělá každý druhý a upřednostňuje se spíše kvantita před kvalitou. Třeba Jurský svět (údajně již třetí nejvýdělečnější film všech dob)...efektů tam je mraky a i tak jde (neříkám že u všech záběrů) krásně rozeznat neexistující prvek od skutečnosti (ale jinak se mi ten film moc líbil wink )

U T4 se mi zdá, že se režisér (už ani nevím kdo to byl big_smile) chtěl svézt na vlně Transformers a tak tam přidal tu šíleně přerostlou obludu, co chodí po dvou a sbírá lidi.

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -

36

Re: The Terminator

Ra5 napsal:

To je co? big_smile


To je vůůl wink

No jinak jsem se plánoval podívat na T1 před tím, než jsem šel do kina na genisis a nepovedlo se, ale plánujem to s kamarádama na příští týden, tak to snad vyjde, už se těšim na porci kvalitního oldschoolu! smile

Jinak to nemá cenu rozebíra, vše již bylo řečeno, pokud se v dnšní době objeví film, kterej má aspoň trošku realistický efekty, tak je to perla!
Teď docela přemejšlim, že bych šel na Muž na laně ve 3d (na 3d jsem ještě nikdy nebyl), myslim, že by to mohlo bejt docela hodně solidní se "procházet" mezi dvojčatama, tam by ty efekty mohly bejt slušný, ale kdo ví, přece jen už ty baráky nestojej a museli to celý udělat na pc eek ..

37

Re: The Terminator

F..I Tak pokud mluvíme o čistokrevných akčních filmech, tak tam byl reál určitě top  smile  .. Ale když jsi přešel do žánrů vyžadujících opravdu hodně efektů nebo kulis (sci-fi, fantasy, katastrofické, taky horory někdy...), tak tam osmdesátkové a devadesátkové technologie ještě nestačily. Ale s těmi senzacemi máš pravdu, je to tak, trend je takový, že konzumní divák si žádá pořád víc a víc vizuálních podnětů, a právě nekonečná snaha o překonávání hranic vede až k takovým trikovým extrémům, jaké jsou dnes k vidění. A k těm mrakodrapům: udělat statické objekty není problém, takže toho bych se nebál, horší je hol všechno pohyblivé  wink

Ra5 Pány prstenů bych právě nepočítal, protože jsou z let 2001-2003, což je přesně to období vyváženosti s úchvatnými výsledky. Avatar už je zjevná zelenoplátnovka, ale nutno říct, že sakra kvalitní, to zase jo .. Pff, já se s "dokonalými" efekty smířím, ale tehdy, až nebudou "dokonalé", ale dokonalé.

Trailer na Jurský svět je takový rozporuplný no, třeba ten obří dinosaurus procházející kolem je udělaný krásně, ale zase například ty ještěrky, předbíhající auto na louce, vypadají jak z 10 let starého béčka, tak nevím no. Ale v Jurském parku měli počítačem upravené modely, to si pamatuju, že jsem četl o jedné chybě, že tam vlastně někde stojí T-Rex, venku chcanec jak prase a pod ním je sucho  mrgreen  Ale jako cena za celkovou uvěřitelnost mi to vůbec nevadí.

38

Re: The Terminator

Ano, to je pravda, sci-fi atd. trošku pokulhávalo ještě, nakonec to je vidět i u T1, kdy Arnoldovu tvář nahrazuje maska, tam je to hodně, hodně vidět smile .. Nebo jak je pak už pronásledoval skelet na konci v tý továrně, to mi přišlo taky takový "hrbolatý" wink Ale jinak dobrý, mrkli jsme na to a docela jsme se zasmáli big_smile .. "I'll be back" a "Fuck you asshole" jsou prostě nesmrtelný hlášky  mrgreen  mrgreen
Hlavně bylo zajímavý sledovat ten začátek filmu, kterej jsem vlastně naposled viděl předělanej v Genisis smile

39 Naposledy upravil: hydrokul (25.10.2015 19:39:17)

Re: The Terminator

To jo Arnoldova maska a endoskeleton na chodbě v továrně na konci vzbuzuje trochu úsměv, ale to bylo taky dáno tím, že Cameron neměl k dispozici moc peněz, třeba Vetřelec nebo Indian Jones jsou trikově perfektní. Mimochodem narazil jsem na todle video porovnání útoku dvou různých terminátoru na dvě různé policejní stanice. Ač Cameron miluju musím uznat, že to tý osmistovce jde líp holt Arnold je Arnold smile . Škoda jen, že to ta hudba trochu kazí. https://www.youtube.com/watch?v=r_Y4ms4N0Sw Jinak když si pustím původní scénu přes sluchátka je to fakt paráda to ozvučení a to co terminátor doopravdy dokáže způsobit.

40

Re: The Terminator

Nedávno jsem s kamaradem řešil jestli scéna z budoucnosti kde na úkryt zautočí T-800 udajne model 102 nebo 104 (Franco Columbu) je sen Sarah a nebo vzpominky Dereka. Ja osobne si myslim, ze jsou to vzpominky Dereka uz kvuli te fotce Sarah.

41

Re: The Terminator

Stopro to jsou vzpomínky Dereka, protože se mu to zdá, když mžourá do toho světla při operaci. Ale musel jsem si to pustit, abych se přesvědčil smile

Ale kdo ví, jaký model to v TSCC byl. Protože T-800 tam nikdy zmiňován nebyl.

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -

42

Re: The Terminator

Ježišmarja pardón chyba se vloudila nemyslel jsem Dereka, ale Kyle Resse  mrgreen v terminátorovi 1  když je Kyle se Sarah schován pod tím mostem po útěku z policejní stanice a vypráví jí o budoucnosti a ona u toho usne  pak běží scéna z budoucnosti a nakonec se probudí a řekne, že se jí zdálo o psech.

43

Re: The Terminator

To si také myslím, že to byly Kylovy myšlenky. Ti její psi byla asi jen shoda náhod. Nebo třeba zaslechli psa ve spánku a pak se jim o tom oběma zdálo smile

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -

44 Naposledy upravil: GuSS (20.4.2016 21:08:03)

Re: The Terminator

http://bloody-disgusting.com/news/33794 … -to-vinyl/
Nový, upravený, zvukovo vylepšený OST The Terminator od Brada Fiedela.  cool

45

Re: The Terminator

Páni....tak to hledím. Vydat to po tolika letech znovu a ještě na vinylu.
Rozhodně díky za tip.

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -

46

Re: The Terminator

Tak mě včera napadlo, že Cyberdyne měl pouze z terminátora ruku a čip ( o ten tedy hlavně šlo), ale co se stalo se zbytkem odtrženého endoskeletonu? Nemyslím tím terminátora pod lisem (z toho se ale určitě dalo taky něco dostat když získali čip minimálně oči byly v pořádku)ale když ho výbuch roztrhl na dvě části co se stalo se spodkem endoskeletonu. Nechtělo se mě to pouštět, ale myslím, že Sarah ze sebe odhrnuje po výbuchu skoro kompletní nohu.

47

Re: The Terminator

Kdo by chtěl vidět takovouhle verzi Terminátora? big_smile https://www.youtube.com/watch?v=RctR7_UcrYw

48

Re: The Terminator

big_smile jako spojit Návrat do budoucnosti s Terminátorem mě ani ve snu nenapadlo big_smile Ale na druhou stranu jako komiks, nebo animovaný film....proč ne? smile

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -