26

Re: John Connor

S těmi antistrojovými názory úplně nesouhlasím. A víme, že on k nim neměl úplně negativní vztah třeba díky strýčkovi Bobovi v T2. Stroje na straně lidí mohly být do války sakra dobrými pomocníky a John to věděl. Na druhou stranu to samozřejmě některým lidem vadilo, ale Connor měl jako vůdce určitě úspěchy a proto jím byl. Jinak mám na mysli nejenom přeprogramované stroje, ale také, pokud existovala skupina strojů, které se sebeuvědomily a odtrhly od Skynetu, což naznačovalo TSCC. Pak opět mohla být výhoda, že John Connor mohl jako jeden z mála lidí strojům uvěřit a spojit s nimi třeba své síly proti Skynetu - ostatně jistý pokus tam byl "Přidáš se k nám?"

Ale pokud se vrátím vyloženě k osobnosti Johna Connora, dost mi vadil způsob, kterým ho vychovávala seriálová Sarah. Na jednu stranu ho teoreticky jistě velmi dobře připravila ať už po bojové nebo technické stránce, na straně druhé způsobem jako "Budeš doma, je to nebezpečné" "Uděláš co ti řeknu" a podobně, vůdce nevychováš. Naopak mu měla více věřit a postupně mu předávat odpovědnost za to, co dělali. Pamatuji si na zcénu z T2, kdy nejprve zavrhla nějaký nápad 12ti letého Johna a on jí řekl něco ve smyslu "Když mám být ten vůdce, tak mi jednou věř" a ona na něho dala. Tohle by se mi líbilo v TSCC vidět častěji

27

Jo tenhle strýček Bob  big_smile  ,jsem si to musel najít, vůbec mi nedošlo, koho myslíš. jo, je fakt, že Sarah zčásti přesvědčil. Stejně k nim ale John vždycky přimkne až moc jednoduše. Ovšem zaujetí pro stroje ve smyslu účinných zbraní je v pořádku.

Tak jistě, Sarah, úzkostlivá mamka jako každá jiná, teď k tomu ještě s vědomím, že její syn je konstantně v ohrožení života, to je pak těžké. Kdyby i ona sama měla výcvik, zaručující, že bude vědět, jak správně vychovat vůdce, tak by k jeho životu a poslání přistupovala možná střídměji. Tak, jak to bylo v našem případě, muselo nutně vést k Johnovu silnému omezování. Kdyby nmu nediktovala to, co říkáš, tak co by měla říct? Vím, že je to sakra nebezpečné, ale ven jít můžeš. Udělej to, jen pokud to uznáš za vhodné... Možná by to v něm nebudilo takový vzdor, ale rozjívený teenager, jak jsi jej zmínil, řekne Fajn, já to zvládnu, zajde si do herny, tam ho krouhne zbloudilá plechovka a konec, měli jsme se hezky a pojďme si to užít, než to tu začne prskat na oslavu Dne zúčtování  mrgreen   Důležité osoby v ohrožení jezdí v pancéřovaných autech s tlupou ozbrojených bodyguardů atd., John měl akorát mámu, případně pak nějakého toho kyborga nebo strýce, což není moc, vzhledem k tomu, čemu čelili a čelí. To je pak nejlepší volbou opravdu se schovávat a nikam synka nepouštět. A že to z něj velitele neudělá, to je spíš psychologický rozpor, na které se ve filmech a seriálech ne vždy bere ohled, takže ve skutečnosti by to asi tak nefungovalo, jako v seriálu/filmech. Takže držet jej zkrátka ano, to se nedá nic dělat, ale! věřit mu v některých nápadech by určitě měla častěji, zrovna ta scénka z T2 je o tom, že Sarah chtěla zničit Arnieho čip, ale John ji zastavil  smile  Využívání Johnovy mozkové kapacity by se určitě mohlo objevovat více.

28

@Sniper: přesně o tom omezování mozkové kapacity mluvím. Je jasné, že John nemůže jen tak lítat po ulici, hernách - koneckonců Connorovi byli oficiálně zločinci. Ale měl jsem na mysli více ho zapojovat do akcí proti Skynetu - lépe řečeno při snaze zastavit vznik Skynetu. Jak by se John mohl stát vůdcem, když byl celý život omezován a poslouchal rozkazy někoho jiného?

29 Naposledy upravil: Sniper (31.1.2013 21:00:01)

Ses tak zeptal, jako bych to právě popřel  ;D Ne, chápu, řečnická otázka. Dát na jeho rady ohledně počítačů, používání a úpravy strojů a podobně by měla. Akorát by na něj měla dávat pozor, aby nedělal rozhodnutí v afektu a v závislosti na citech typu Fouknu ten Cameronin čip zpátky a uvidíme. Bylo to správné rozhodnutí, jsme všichni rádi, že to vyšlo, ale moudré to určitě nebylo. V případě vytažení Arnieho čipu ano, tehdy je dobrovolně pustil dovnitř kvůli úpravám a nebyly s ním žádné problémy. V případě Cameron to byl risk jako prase, takových rozhodnutí by se měl vyvarovat, respektive takovým rozhodnutím by se Sarah měla snažit zabránit. A protože ona taky není mistr moudrých rozhodnutí, tak ji zase musí občas hlídat John. Kdyby se pořád úspěšně doplňovali, nemělo by to chybu  smile

30

Samozřejmě, souhlasím, že by ho měla usměrňovat, ale ne mu vše zakazovat a držet ho od toho pryč. Tím mě Sarah hrozně štvala. Takhle nevychová vůdce. ale jen naštvaného teenagera. Jinak co se týče Cameronina čipu, to byl hodně velký risk, klidně mu mohla hned zlomit vaz. Ale nemůžu se zbavit dojmu, že budoucí John měl s Cameron větší plány než jen, aby chránila jeho mladší já. Musel vědět, že ta kovová holka jeho mlašímu já poplete hlavu a k tomu pak patří i takováto rozhodnutí. Třeba se i budoucí John často rozhodoval podle instinktů a pocitů a fungovalo to. Moc toho o něm nevíme... V T2 to byla zcela opačná situace, Sarah chtěla udělat blbost a mladý John jí zastavil... Jinak souhlasím, měli s evíc doplňovat. Prostě Sarah z TSCC mi v tomhle ohledu tolik nesedla. Lena jako herečka byla v pořádku, ale občas byly ve scénáři věci, které mě u ní štvaly.

31

Prostě starostlivá máma..ale nesprávným způsobem, což jí ale asi nelze vyčítat  angry  A budoucí John s tím určitě počítat mohl, respektive měl by, nicméně to současného Johna nijak neomlouvá a pokud jde o instinkt, tak i ten se musí o něco opírat, tady to nebylo přece o instinktu, z Cameron nemohl nic vyčíst ani podvědomě, instinkt je věc přírody, ale Cameron je umělý nevyzpytatelný stroj, který má s přírodou pramálo společného. Její opětovné spuštění byla čistá loterie, podmíněná vztahem k hezké holce/ochránkyni, kterou prostě nechtěl opustit  wink