1 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Téma: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Nemohl jsem odolat a musel jsem přeložit komentář od squirrela k rozhovoru se Summer na Scifiware.com, rek bych, ze je to docela zajimave a nekterym lidem tady primo mluvi duse mrgreen

//Číslování jsem oproti originálu opravil, ať se na to dá reagovat smile

Od squirrel v 06:48, 4.2.09

To stejný říkali, když začala druhá série. Že John by se měl stát vůdcem, ale pořád je to jenom rebelující teenager.

Tady je seznam toho, co bych chtěl vidět, aby zachránili sérii.
1. Odstraňte dospělého Kyla Reese. Vím, že je to bonbónek pro hardcore fanoušky, ale vyvolá to moc otázek a udělá to T1 úplně zbytečný.
2. Co takhle, kdyby Sarah přestala hrát jako královna a začala trénovat Johna jako vojáka. Chci ji vidět jako Lindu Hamilton (pozn. Sára Connorová v T1 a T2).
3.  Odstraňte Riley ze seriálu. Je absolutně bezvýznamná, kromě té lásky k Johnovi, což už víme. Kate (Kate Brewster, T3) je Johnova žena. Ukažte nám, jak ji poprvé potkal, to by bylo zajímavější.
4. Co takhle odstranit to jiskření mezi Cameron a Johnem a tím myslím kompletně ze seriálu. Viděli jsme něco co začalo něco co začalo poslední epizodu. John nemusí nenávidět Cameron, ale rozhodně je nechcu vidět líbat se.
5. Derek je jediná zajímavá věc co je teďka v seriálu. Nechejte Dereka utéct za mladým Kylem, ať se děje něco zajímavého.
6. Udělejte něco zajímavého s Catherine Weaver, už mě nebaví vidět její nudné chvástání o jejím programu. Nechte ji bojovat s Cameron nebo Johnem nebo Sarah nebo někým.
7. Cromartieho přeměna v Johna Henryho byl velice špatný tah. Nechce Johna Henryho dostat bug nebo virus, ať se stane zlým a uteče CW se ho třeba bude snažit chytit… Alespoň bychom dostali CW pryč z té její nudné kanceláře.
8. Nechme přijít mladého Kyla Reese na pár epizod, abychom viděli jeho a Sáru teď, to by stálo za řeč.
9. Odstraňte Derekovu přítelkyni ze seriálu. Její jediný cíl je dostat Johna od Cameron, aby ji mohla zničit. Ten nápad je nudný. Bylo by zajímavější, kdyby se snažila zabít Johna místo ní. Raději bych, aby ho sice honil nějaký Terminátor, ale aspoň takhle…
10. Myslím, že je čas, aby se John začal chovat jako muž. A věřte mi, projíždět se v autě se svou přítelkyní, která ho líbe na tvář a zmlácení jednoho kluka na párty to opravdu neznamená. Ať John více pracuje se zbraněmi, je zdvořilejší k Sarah a ať dělá častěji Derekovi zálohu. Možná by taky mohl dávat Derekovi nějaké návrhy v boji, ne rozkazy, ale návrhy.
11. Konec série zakončete velkým cliffhangerem. Řekněme, někdo by se pokoušel zabít Johna a kulka by ho netrefila a kriticky zranila mladého Kyla Reese. Potom by se ho všichni „hodní“ snažili zachránit, protože by se jinak budoucí vůdce John Connor vypařil, což by vedlo k neodvratné výhře strojů. Určitě to není nic senzačního, ale aspoň by to udělalo seriál napínavým… něco co bylo zatím zanedbáváno je druhá série.

Je toho tolik co lze udělat s tímto seriálem, ale vypadá to, že míří špatným směrem. Důkaz toho může být nízká sledovanost. Všichni scénáristé by měli více začít myslet, místo pokusů o vyhýbání se propojení s filmy, na kterých je seriál založen…

@GrezCZ follow me on Twitter

2 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

K bodu 3: To nevím jak by to chtěl udělat, jelikož T3 na seriál nenavazuje  :lol:  A hlavně v T3 už Sára byla mrtvá několik let na rakovinu, kterou v seriálu nemá.  :lol:

Barney: It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

3 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

To je pravda, T3 vlastně přeskočili, John má v budoucnosti jinou ženu, jenže v budoucnosti která je vlastně minulost, protože má jít o pohled na to, co se stalo předtím než Kyle šel zachránit Sáru, ale T4 jsem ještě neviděl, jen jsem četl, že bude o tom, jestli hrdinové uspějí tak se to v téhle budoucnosti nikdy nestane, takže bych Johnovi doporučoval navazovat vztah k Cameron. I když nevím jak dlouhý by ten vztah mohl být, protože Cameron má poškozený čip, kdo ví, co jednou může udělat, proto asi sama sebe považuje za bezpečnosatní riziko, které bude chtít eliminovat. Jestli usoudí, že splnila úkol a John je tím v bezpečí, nevím jak to pozná, ale ona má místo mozku počítač, nebo sežene za sebe nějakou náhradu, tak bude chtít provést svou terminaci aby už nikdy nemohla Johna ohrozit. Má to holka blbý, když by neuspěli, tak by z Johna byl jednou ten její budoucí John, a ten by jí rozhodně potřeboval, takže by měla muže, kterémo má ráda a žili by spolu dokud by jednou nezemřel. Kdežto když uspěje, tak se s Johna budocí John ani možná nestane, bude běhat tak dlouho za holkama, až si jednu vezme, kdežto z Cameron bude hromádka popela. Jestli existuje slovo antimotivace, tak ten kdo ho vymyslel myslel právě na její případ.

4 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Jestli jsem dobře pochopil co tím myslíš, tak to bude v budoucnosti, ale časově předtím než poslal Kyla a ostatní do minulosti. A právě se budou snažit zničit skynet v tý budoucnosti, a jestli by se jim to nepovedlo, tak právě pak by byli události T1, T2 a seriál, a kdyby uspěli, tak by se nic takovýho nestalo?

Barney: It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

5 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Skoro. Jestli hrdinové uspějí, tak se nestane nic z toho, co se stalo, ale jestli ne, tak dojde k událostem jako Soudný den a boj lidstva proti Skynetu, ale nebude to tak, jako to bylo v T1 a T2, ale zase trochu jinak, protože budoucnost už změnili. Samotných událostí z T1 až T3 a taky T4, jestli to bude to, co si myslím že to bude, by se to nemělo dotknout, protože ty jsou vlastně minulost i když je to budoucnost. Mě to strašně mate. Někdo to tady jednou vysvětloval, nějak jsem to moc ani nepochopil. Myslím, že existují různě větve vývoje budoucnosti. T1, T2 a T4 by patřili do té původní, která by se ale nestala, protože jí na konci T2 zabránili. Z téhle budoucnosti je Kyle. Budoucnost která byla po T2, tedy mír kde má John ženu a děti, byla nahrazena tou z T3, tedy zase válka a Sára je mrtvá, z téhle budoucnosti je Cameron. Jenže ona přenesla Sáru a Johna v čase, takže tím svou budoucost zase vymazala a tu nahradila ta, která je teď, ta se ale asi pořád mění podle toho, co udělají. Z pohledu Sáry a Johna existuje jenom T1 a T2, to je jejich minulost, ale ne T3, ta se z jejich pohledu nestala. Z pohledu Cameron se stala zase T3. No zkrátka je to složité a sám to pořádně nechápu, jetli je něco z toho špatně, tak někdo něco řekněte.

6 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Prostě budoucnost se ještě nestala a hotovo  :lol:  :lol:

Barney: It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

7 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

To je velice rozumný názor, opak by byl nejlepší cestou stát se pacientem doktora Chocholouška, pokud tedy nejde o Cameron, ta časové paradoxy chápe asi dokonale.

8 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

hosi mam v tom ted pekny bordel..  cool

Cash money still the company

9 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Tak to nejsi sám. Jen málo lidí v tom bordel nemá.  :lol:  :lol:  :lol:

Barney: It's gonna be legen...wait for it...dary! Oh yeah!

10 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Tak s bodem 1,2,9,10 souhlasím, ale další body:

3.bod-Riley bych dal pryč, ale s T3 nemá seriál nic společnýho (i když by možná měl mít), takže to seznamování nechci.

4.bod-je pravda, že by to vypadalo divně, ale chci, aby se vrátil ke Cam...

5.bod- sice to teď bude odporovat mému názoru na 1.bod, ale kdyby byli spolu, mohli by vzniknout zajímavé akce

6.bod- ta teď bude hodně důležitá a začne konat (doufám, že neudělá něco Cam).

7.bod- John Henry-Turek-skynet se teď vyvine a zjistí, že má díky Cromartimu  moc.

11.bod- nevím, mohlo by to končit tak, že v předposledním díle by jako zničily Skynet a řekli si že mají pokoj a v posledním díle by žily takový "normálnější" život (i s Cam) a najednou v novinách/TV/... by zjistili, že skynet existuje (že ho třeba někdo vyvíjí)-tím pádem to pro ně neskončilo a na to by se mohla navázat další série.

nebo 2. verze konce:

v posledním díle by mohli postřelit Sáru, John (s Cam) by u ní byli a Sára by zemřela Johnovi v náručí. John by nasadil takovej "odhodlanej/nasranej" výraz a tím by začal jeho boj proti robotům/skynetu.

11 Naposledy upravil: Blackdejd (6.2.2010 15:51:29)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

no taky souhlasím s pár bodama, riley sem neměl vůbec rád, a hned mi připadala nějaka divná, i když se Cameron k Johnovi hodí, tak je velká nevýhoda v tom, že pořád to je stroj, který může mít své chyby, větší, nebo menší, tím nechci říct že by Cameron mněli dát pryč, ale mohla by bít jeho ochránce, rádce a přítel smile a pokud by john chtěl zachovat potomka (v žádném filmu o tom není řeč, ale je to trochu pravděpodobný, kdo by vedl lidstvo po tom co by john umřel...) tak s Cam by ho určitě nemohl mít, v takovém případě zbývá jedině Allison, která aspon vypadá stejně, a jelikože se od ní Cameron učila, tak by mohla by mohla mít trochu podobné city (odkud by se to jinak cameron naučila  smile ) kdyby byla weavrová proti johnovi, cameron, sáře, mněli by podle mně až příliš tuhého nepřítele, proto mi vyhovuje její neutralita (neí přátelské, ale ani se je nesnaží zabít, což většina terminátorů chce udělat.

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

12 Naposledy upravil: Blackdejd (7.2.2010 13:47:25)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Jinak i když je to už staré, tak pro někoho komu by se to nechtělo překládat sem zkusil přeložit rozhovor se Summer.

What made you sad about the finale script? Sad for your character?
Z čeho jste byla smutná u finálního  scénáře? Smutná za svou postavu?

Glau: Především, sem byla smutná z našeho finále. Milovala sem tuto show, a milovala jsem svoji roli a štáb. To je nejtěžší. Světové finále je nejvíce těžké pro mně. je těžké odejít z této show, doufejme, že jen na chvíli, protože jsem velmi optimistická s vytvořením třetí série. Ale hodně se událo. A nejvíce v několika posledních epizodách. Myslím, že lidi budou jak na horské dráze s přemýšlením, co bude dít dál. Myslím si, že každý bude nadšený a hrdý na to, kam se děj dostane.
Ale jako herečka v show o tom mám hodně emocí. Je to nejkrásnější charakter. Ráda za ni hraju, a teď je pryč a nad rámec toho, co jsem si myslela že ,mohu dělat ve dvou sezónách v televizi, a to je pro mně velkým požehnáním. Cameron je tak komlikovaná, nemohla bych si představit tento příběh. Jsem ráda že Josh je autor a já herečka. myslím že každý by byl šokován tím, co se stane na konci této sezóny. Toto není konec
.
Your co-stars have said there's a lot more action in the upcoming episode. What does more action mean for you in terms of big robot battles?
Vaše spolupracující hvězdy řekly, že je mnohem více akce v nadcházejících epizodách. Co to pro vás znamená ve smyslu velkých robotích bitev?

Glau: To znamená spoustu prskání a kaskadérských zkoušek, které jsem vynechala, protože jsme si na konci první půlky od toho dali malou pauzu, ptotože jsme byli vystupňovaní ze záhadkteré jsme vytvořili. Teď když jsme zpátky z vánoční přestávky, vypadá to jako kdybych byla pořád v prázdné bundě, pobíhala okolo a střílela lidi, a já jsem s výbuchem. zpátečních děvět bude vzrušujících.

Did having the "Allison From Palmdale" episode affect the way you play her now?
Ovlivnila epizoda "Allison z Palmdale" to, jak si jí potom hrála?

Glau: Určitě to pomohlo v mém chápání Cameron a taky určitý druh pomoci mi jako herečce. Ale myslím že mně to udělalo více vzrušující pro mně a pro fanoušky. Protože Cameron postrádala lidské chování a zkoušel porozumět lidským emocím, myslím že fanoušci jsou druh, který vtáhne do pocitu, ýe se k ní více vstahují. Myslím si že jsou momenty kdy si téměř myslíš, že je Cameron domácí mazlíček. Je mnohem poslušnější, a ty jí věříš, ale pak udělá něco, co každého šokuje a zapamatuje si že je nebezpečný robot. To je něco co si zkouším zapamatovat celou dobu. Chci aby si lidé šokovaně zapamatovaly "safra, ona je opravdu nebezpečná". Cokoliv se s ní kdykoliv může stát.

What about the revelation that she has a form of feelings?
Co o odhalení, že má nějakou formu pocitů?

Glau:Tyto scény jsou pro mně opravdu důležité. Myslím tím, že má plán pro přitáhnutí johna blíže k ní, tak jsem se snažila pracovat celou sezónu. Nevím jestli jsem jí začala hrát jinak po této scéně. To je celá část plánu pro Cameron..

How are you playing Cameron's relationship with John and Sarah?
Jak hraješ Cameronin vztah s Johnem a Sárou?

Glau:Dobře, vždycky si myslím že každý má svůj cíl, a každý chce vlastnit a mít důvod pro přežití. myslím že Cameronina hluvoká láska k Johnovi je celý její důvod k existenci. On je její důvod pro existenci. Myslím že to je láska. Myslím že ona udělá cokoliv pro něj, a v její realitě, myslím že to může být láska k ní. Tak, ano, opravdu nevím co chce Josh dělat s charaktery, a myslím, že on  je trochu typ odtrhávájící vrstvy a odhaluje  minulosti/budoucnosti takže víme více o Cameron. Ale já vím z jejího hraní perspektivy. Já často věřím že cítí něco k oběma.

How do you like teaming up with Joss on Friday nights? [Whedon cast Glau as River Tam in Firefly/Serenity.]
Jak se ti pracovalo v týmu s Jossem na pátečních nocích?[Whedon ji obsadi do role River Tam ve Firefly/Serenity.]

Glau:Myslím si že to je výborný Film. Je zábavný, a myslím,  že tato show je velmi dobře spojená dohromady. Jistě, já mám ráda Josse, a znám nějaké herce v Domu loutek. jsem ve spojení s obouma dvouma. Myslím že to bude čerstvý začátek pro nás všechny.

není to úplně správně, u některých vět sem byl děsně zoufalý a mněl sto chutí to zabalit big_smile (kdyžtak to může někdo poupravit)  jinak "show" sem nepřekládal proto že každý si to přeloží jinak a psát tam šou se mi zdálo divné. Snad to aspon někomu pomůže smile

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

13 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

děkuji za překlad, ale myslím, že už tu tento rozhovor přeložený je... big_smile

14 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

http://tscc.cz/index.php?page=press&interview_id=11
...Ale jinak nic proti, je to pěkný způsob jak zabít čas mrgreen  mrgreen .

http://img229.imageshack.us/img229/9470/savetscc2.png

15 Naposledy upravil: Blackdejd (6.2.2010 21:21:23)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

to sem happy, zabil sem tím dvě hoďky, ale co už se stalo, mazat se mi to nechce big_smile

jen otázka, Grezi ty jsi profesionální překladatel? nebo angličtině tak rozumíš ? smile

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

16 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Na tohle člověk nemusí být profi překladatel  smile .

http://img229.imageshack.us/img229/9470/savetscc2.png

17 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

no já překládám tak, abych se co nejlépe přiblížil originálu, je mi jasné že anglická věta je jinak poskládána a musí se to mněnit i takto, ale třeba u vás to dává hlavu a patu, zatímco moje je za 1. delší za 2. kompozice horší a za 3. chybnější chtělo by to třeba radu sad

P.S.: nwm kam to napsat tak ať nemusím zakládat nový topic nebo tak, poradili byste mi nějakej video converter, nejlépe free který umí z AVI do MPEGu zatím sem zkusil tři, jeden mi hodil doprostřed obrazu vodoznak, druhý mi napsal že pro tuto funkci potřebuju full verzi, a třetí mi nejdříve v poho přeconvertoval dvě vídea, ale u třetího mi po 14 min napsal že je tam nějaká chyba, zkoušel sem i jiná videa a u jednoho mi to napsal za 1 min. tak nwm a zkouším se obrátit tu, za případné odpovědi díky... sad

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

18 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

myslím, že to umí avidemux, vlc player a nero vision...

19 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

@Blackdejd SG1, SGA, SGU, TSCC, Heroes, Supernatural, Leverage, Chuck, TBBT, IT Crowd, House, Dollhouse, Sanctuary atp. To potom něco pochytíš  mrgreen  redface

@GrezCZ follow me on Twitter

20 Naposledy upravil: Blackdejd (14.2.2010 02:00:43)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

jsi byl hlavní překladatel jo ? smile

no už sem to pochopil, prostě nesmím se snažit vše přeložit úplně přesně, ale tak aby věta byla správně v češtině a přitom znamenala to co v angličtině smile

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

21 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Blackdejd napsal:

jsi byl hlavní překladatel jo ? smile

no už sem to pochopil, prostě nesmím se snažit vše přeložit úplně přesně, ale tak aby věta byla správně v češtině a přitom znamenala to co v angličtině smile

Ne, na tohle všechno on kouká místo aby makal na stránkách, prevít mrgreen .

http://img229.imageshack.us/img229/9470/savetscc2.png

22 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

ahá, a stíhá ještě něco dalšího ? smile

Will you join us?
http://img249.imageshack.us/img249/1034/24487.gif
http://img412.imageshack.us/img412/566/userbar808843.gif
http://img385.imageshack.us/img385/691/18233.png

23 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

k bodu 4...nesuhlasim to iskrenie medzi cameron a johnom je jedna z naj veci v pribehu...teraz je v buducnosti a stretava alison , podla  ktorej bude este len cameron vyrobena v buducnosti....co ak stretne cameron , ktora ho nebude poznat? to moze byt zaujimave

No one is ever safe!

24 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Musím souhlasit Jameron je jedna z nejlepších věcí na tom seriálu a bez ní by mě ani nebavil smile .

http://i.nahraj.to/f/93r.jpg
"Because it's only when you're tested that you truly discover who you are. And it's only when you're tested that you discover who you can be. The person that you want to be does exist, somewhere in the other side of hard work and faith, and belief and beyond the heartache and fear of what life has".

25 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Finále druhé série šokovalo Summer Glau! - komentáře

Je to zajímavý, ale nesmí se to přehánět. Tohle neni romantickej seriál nebo nějakej teen-doják, tohle je sci-fi drama wink .

http://img229.imageshack.us/img229/9470/savetscc2.png