1 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Téma: T0K715 - Cameron

Vše, cokoli, co se týká Cameron, přesněji řečeno jejího modelu 70K715. Pište vše, co víte, co si myslíte, vaše domněnky, teorie atp.  smile

____

Specifikace:
Model: T0K715
Alias: Cameron Philipsová (Baumová)
Vytvořil: Skynet ?
Primární mise: chránit Johna Connora
Sekundární úkoly: učit se lidskému chování, zachovat si inkognito
Speciání schopnosti: genetická analýza při dotyku kůže, schopnost jíst a pít.
Typický bojový styl: inteligentní útok, kterým odporuje hrubé síle.

Popis:
T0K715 obsahuje zdokonalené všechny funkce z dřívějších sérií T-800, T-850, T-888.
Vnitřní kostra je z velice pevné a tuhé slitiny, která vydrží enormní zahřátí až na 2000°C. Živý organismus, kterým je pokryta plně napodobuje vlastnosti lidského masa a kůže: vlasy, chlupy, pot, krev. Mimo to se může značně regenerovat a znovu dorůstat značnou rychlostí i při větším poškození.
Mozek je nervový s흻ový procesor, schopný poučit se ze svého okolí a z lidí, se kterými byl v kontaktu. T0K715 se rovněž vyznačuje i pokročilou emocionální odezvou ve srovnání s dřívějšími modely. Za zmínku rovněž stojí softwarové rozhraní, mimo jiné může T0K715 lhát i o důležitých věcech, pokud usoudí, že to mise vyžaduje.

____

Na první pohled:
T-888 a T0K715 nejsou identické modely. To vyplývá jednak z názvu, ale i proto, že všichni T-800, T-850 i T-888 jsou chlapi jak hory. A naše Cameron je menší a chudší (na první pohled také vypadá jako křehká květinka - což ale rozhodně není pravda  mrgreen ).
Ve 2. epizodě, když Cameron se Sárou vstoupí do bytu bojovníků, kde je napadne terminátor Vick:
Cameron a Vick uprostřed boje vypadnou z okna a spadnou dolů před dům. Vick se snaží Cameron analyzovat, ale nepodaří se mu to. Příše, že je neznámý kyborg.

____

Čipy:
Jak se můžeme přesvědčit v 8. epizodě, čip T-888 (Vicka) a čip T0K715 (Cameron) nejsou indentické. Neříkám, jsou zhruba stejné, ale je vidět už na první pohled, že nejsou stejné. To je další důkaz, T0K715 je úplně jiný terminátor. Teď mě ale napadá další otázka. Zdali by čip Vicka fungoval i v Cameron. Asi ne, to je logická odpověď. Ale na druhou stranu trošku fantazie - když se čip Cameron při výbuchu poškodí, Johnovi by se mohlo nějak podařit její poškozený číp z ní vytáhnout, opravit ho z náhradních dílů z Vickova čipu a zase ho vrátit. Kdo ví, co by se pak ale stalo. Buďto by Cameron byla zase hodná, nebo by byla zlá (buďto po Vickovi nebo po následích předchozího poškození) a nebo by nefungovala vůbec.

____

Z toho se dá odvodit následující:
* T0K715 je modernější, chcete-li novější. Proč? Když vyrobím T-888 např. 4.2.2027 a pošlu ho do minulosti, kde již nemůžu updatovat jeho software atp. A když T0K715 vyrobím 15.11.2027 tak už ho T-888 vyslaný do minulosti nemůže znát.
*  T0K715 byl model celý vytvořen odbojem (asi nepravděpodobné, protože ve 4. díle Cameron říká, že byla vyrobena v továrně, kdy se vyrábí-ěly i jiné stroje) nebo T0K715 byl vyroben Skynetem (možná s jiným označením než T0K715), aby splnil nějakou misi. Odboj ale ještě před tím nový vyrobený model odchytil, překonstruoval, přeprogramoval atp. a nazvali jej T0K715. Možná i proto jej (ji) Vick nepoznal.

*** K možným původním misím T0K5715 (Cameron) se vrátím později.

____

Jak Cameron dostala své jméno?:
* Skynet náhodně generuje jména terminátorům, kteří mají být infiltrátory ihned po výrobě. Odpor jí tedy jméno Cameron ponechal.
* Skynet pojmenoval (pokud vůbec) T0K715 úplně jiným jménem, odpor ji posléze chytil a John jí dal jméno Cameron. S tímto jménem také vystupuje v minulosti jako Cameon Philipsová.
* Skynet pojmenoval T0K715 Cameron  a John jí to jméno ponechal.  S tímto jménem také vystupuje v minulosti jako Cameon Philipsová.
* Po tom, co odpor chytil, přeprogramoval a (možná) překonstruoval T0K715 jí dal John volnou ruku, aby si jméno vybrala sama. S tímto jménem také vystupuje v minulosti jako Cameon Philipsová.

*** Vím, že nazývat Cameron T0K715 ještě před chycením odporem je v rozporu s mojí teorií, ale zde to takto uvádím, aby byl text srozumitelnější.

____

Proč Cameron může jíst a pít?:
Určitě proto, aby byla důvěryhodnější při nejrůznějších infiltracích mezi lidmi. Ale mám i svoji teorii. T-800 měl energetické baterie a T-850 dvě atomové baterie, které vytvářely energii, ale rovněž byly při poškození vysoce nestabilní a nebezpečné. T-888 je nejdokonalejší infiltrátor, mimo všech dovedností z předešlých modelů může být i sexuálně aktivní a může jíst a pít. Já osobně si tedy myslím, že Skynet neudělal krok zpět, nýbrž dopředu. T-888 a T0K715 určitě mají nějakou zásobárnu energie, něco jako baterie pro případ nouze, ale myslm si, že jejich hlavním zdrojem energie je látková přeměna. Konkrétně potravy, která se uvnitř štěpí na jednodušší a jednodušší látky, čímž terminátor získá energii. A to se dostávám k další myšlence, že určitě chodí na WC, podobně jako lidé. Kde rozštěpenou potravu v určité formě vyvrhnou. Nejspíše tradičním způsobem. Navíc, když bude na vojenské základně a nebude třeba 14 dní vůbec chodit na záchod, bude to divné. Skynet se prostě zdokonaluje.

____

Fotogalerie:
http://image.wetpaint.com/image/1/sqfpPIjOoIbMet1gatpslA124967/GW239H358 http://image.wetpaint.com/image/1/stL-jDCsRmGZS2B6MuVBRg111630/GW237H357 http://image.wetpaint.com/image/1/xEbgkCEMAIGU_cgwRnmh6w97392/GW249H373 http://image.wetpaint.com/image/1/jmH3oOUzMy1onpGsLp5Oxw187965/GW254H381
http://image.wetpaint.com/image/1/QdfF9LWOF55vPC9uHGSpNA22653/GW225H261 http://image.wetpaint.com/image/1/lSBm4h2VlBL3JifGH4mAgA205053/GW280H211

http://image.wetpaint.com/image/1/v9qXbo3I9Rc9-imQj3Nw4A18491/GW533H400
Normální student?

http://image.wetpaint.com/image/1/izXgXOenE3xI1Yl3vb6-7A23205/GW533H400
Postřelená

http://image.wetpaint.com/image/1/1TPVQ5AKNwxMKiy2PukXBw21533/GW533H400
Zraněná

http://image.wetpaint.com/image/1/BU_ZlE8sVQOhmv1U9IfF0A20125/GW533H400
Modré oči T0K715

http://image.wetpaint.com/image/1/e2h_rWYBTY9SpiaCE27GCQ28301/GW533H400
Vloupání do banky

http://image.wetpaint.com/image/1/jkgO0QF_rnWK8w9x4CGnOA29631/GW533H400
Cesta časem

http://image.wetpaint.com/image/1/QnvCxPCsmqA6S6ZjMHIUTg201496/GW560H316
T-888 skenuje Cameron

http://image.wetpaint.com/image/1/DP9P6JbwOQC0SXY_jW273w42399/GW479H374
Cameron offline

Hrajte 1001 her - skvělé superhry, zábavné onlinovky a chytlavé webgames ve sbírce 100 her zdarma na herním serveru www.1001her-1000her.cz !!!

2 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: T0K715 - Cameron

Hehehe, tak takhle sem o tom do podrobna nepřemýšlel.

Ale já, jsa nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod nohy tvé. Našlapuj měkce, neb šlapeš po mých snech....

3 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Tak nejak premyslim, ze uz mame hotovej popis Cameron a T0K715  twisted
Muzem to pouzit na web?  redface

BTW GJ  ;-)

@GrezCZ follow me on Twitter

4 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

No max. by jsme se mohli inspirovat  mrgreen  Prece jenom neradi neco od nekoho kopirujeme  ;-)

Ale já, jsa nuzák, mám jen své sny. Rozprostřel jsem své sny pod nohy tvé. Našlapuj měkce, neb šlapeš po mých snech....

5 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Dolu k tomu prilepime (c) Memo-cs a je to  redface
Notaaak Saffeee  mrgreen

6 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Jo, klidně se inpirujte, ale přidal bych tam i odkaz na toto téma, mám v hlavě asi tak ještě 3 teorie k různým věcem týkajících se Cameron, časem napíšu

Hrajte 1001 her - skvělé superhry, zábavné onlinovky a chytlavé webgames ve sbírce 100 her zdarma na herním serveru www.1001her-1000her.cz !!!

7 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

JE TU MENŠÍ AKTUALIZACE, ČASEM BUDE NĚCO VĚTŠÍHO  mrgreen

8 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

To s tim zachodem je imho pekne divnej napad, me se nezda a moc s nim nesouhlasim. Zajima me co ostatni.

9 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

To s tym chodenim na wc je skutočne odvážna teoria. :shock:  Myslím si, že by mal SkyNet (alebo kto vlastne Cameron vyrobil) ovela jednoduchšie naprogramovať v pravidelných intervaloch navštevovať sociálne zariadenie, a "tváriť sa", že sa niečo deje. big_smile  Tiež je zaujímavé, že by T0K715 mala niečo ako umelú tráviacu sústavu. Myslím, že by to nebol problém vymyslieť, no horšie by to bolo pri montovaní v pásovej výrobe, nakolko si myslím, že by to bolo veľmi zložité. Ale možné je, že by sa skonzumované potraviny využili pri regenerácií poškodeného živého tkaniva. To mi dáva vcelku zmysel. čo poviete?
Inak, Memo-cs, dík za super článok.

10 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Osobne se taky priklanim k tomu, ze 'potravu' nevylucuji, ale meni na ruzne 'ziviny' pro kuzi, sperma u vicka  mrgreen  atp. Precijen by to bylo mrhani energii, kdyby ji jen tak vyloucili  smile

11 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Samozřejmě, nemůžeme jednoznačně říci, kdo z nás má pravdu, musíme si prostě počkat až na 2. sérii, kde bude snad vše vysvětleno.

Jinak, osobně si nemyslím, že by úplně všechno z potravy využili. Stejné je to i u lidí, žádný člověk nevyužije z potravy vše, ani děti, které rostou. No, pokusím se to trošku ještě s tím záchodem rozšířit později - konec konců, je to článek o mé teorii že  mrgreen . A díky za podporu, člověka to potěší, mám v hlavě ještě pár témat na T0K715, které časem přidám.

12 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Napadlo mne že Cameron mohla být třeba Johnova holka, kterou při nějaké akci zajal Skynet, podle její postavy vyrobil terminátora, ten holku rozpitval a některé části použil pro sebe, takže vypadal jako ona, Skynet ho poslal oblafnout Johna, zabít jeho a zbytek odboje, což se možná i částečně povedlo, protože kromě psů by asi nikdo nic nepoznal, a psy na akce neberou, jenže nakonec se Johnovi podařilo terminátora zneškodnit a přeprogramovat a pak poslat do minulosti. Jestli použili pro věrohodnost pro terminátora i vzpomínky té původní dívky, a ty nebyly vymazány při přeprogramování, nebo při něm pouze nějak někam zapadly, tak by se tím nechal vysvětlit i vztah Camenon k Johnovi.

13 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Mozna uz to tu nekdo resil, ale chtel sem se zeptat jestli nekdo vi o presne znamena zkratka TOK pokud vubec neco, ale myslim ze si asi nikdo z prstu nevycucal tri pismena a nehodil za to cislo, takze pokud to nekdo vi, budu rad kdyz se o to se mnou podeli, ja nenavidim zkratky u kterych nevim co znamenaj:).

14 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Neni to TOK, ale T0K ;-)

15 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

No to je v podstate jedno, jestli je to TOK nebo T0K, ale porad nevim co to je za zkratku, predpokladam ze T bude terminator, tu nulu bych nechal bejt a proc zrovna K?

16 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Co třeba "K" jako "Kočka" ? :lol:

Narodil jsem se ve špatné době, ve špatné zemi a na špatné planetě. A teď mi nezbývá než se s tím celý život prát. - Halajda, 31. října 2007

17 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Tohle vysvetleni bych klidne bral, bohuzel ale moc americanu asi neumi cesky a kdyby jo asi by tu cesinu necpali do serialu(SGA je vyjimka potvrzujici pravidlo, David Nykl tam zabiji s tema svejma hlaskama), ale dobrej pokus o umlceni jednoho presprilis zvedavyho fanouska mrgreen . Jediny co me napadlo je ze to K je oznaceni pro tisic, ale 0tisic je trochu divny.

18 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Derek by měl pro to K vysvětlení, on to slovo ve vztahu k Cameron užívá, třeba na začátku druhé epizody druhé série, ale jednak je neslušné a hlavně je také česky, tak to rozhodně nebude ono.

19 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Mno... i v angličtině by to mohlo znamenat třeba Kitty  big_smile

Narodil jsem se ve špatné době, ve špatné zemi a na špatné planetě. A teď mi nezbývá než se s tím celý život prát. - Halajda, 31. října 2007

20 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Co třeba K jako killer ? smile

grbgrockme: Is shirley a robot?
labislo: Shirley herself I think not, but her character is definitely a T-1000.
- rozhovor na youtube -

Nejlepší zahájení série které jsem kdy viděl - Samson & Delilah

Programuji stahovač titulků (a obecně hlídač změn webů)

21 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Tady přidávám svojí trochu šílenou teorii smile Je to dlouhý a je to shrnutí fakt co víme, několika teorií na základě těchto fakt a co si budem namlouvat je tam i spoustu věcí, které si tak pouze představuju a ani tak ve skutečnosti nejsou  :lol:

Jak víme Cameron byla infiltrátor a učila se lidskému chování. Tyto informace se jí uložili někam do paměti. Pak se stalo nevíme co a John jí přeprogramoval (nevíme jak)
a byla poslána do minulosti k ochraně Johna. Jelikož měla naprogramované lidské chování, tak se to pro ní časem stávalo přirozené víc a víc. Pak potkala Johna a začala ho chránit.
S Johnem si rozhodně vybudovala takový zvláštní přátelský vztah (později i něco víc). Je možné, že se časem nějak naučila vnímat lidské city. Pak se objevil Derek,
který ji už od začátku neměl rád a neustále jí nadával že je nebezpečný stroj atd.. Možná v ní vyvolal trochu úzkost z toho chování. Pak vybuchla v autě, čip dostal šok a ona intuitivně šla do budovy
a likvidovala nepřítele. Nevěděla co má dělat, byla zmatená. Pak přišla k Johnovi a Sáře a uviděla u nich mrtvolu. Je možné že si nějakým způsobem vybavila svůj původní program a šla po Johnovi.
Když jí John vypínal, projížděla svou paměť a hledala něco, čím by ho přesvědčila ať jí nevypíná. Při tom prohledávání paměti zjistila že ho má chránit a že ho vlatně miluje. Pak ji vypl.  Poté co jí znovu zapl už měla načtená data o tom že ho má chránit atd.. a tak ho nezabila.  A v tom kostele si uvědomila že je stroj a že se může porouchat.
Pak si John našel Riley a ona byla sama a prakticky bez kontroly nad Johnem. Možná začala žárlit na Riley a začalo jí být líto, že není člověk. Pak v obchodě zkoumala jablko. Nevím nejsem si jistý, ale myslím že umělé. Uvědomila si, že je také umělá a nechtěla být umělá, ale chtěla být člověk.
Operační systém na toto chování není stavěný a tak se prostě zhroutil.  Terminátoří systém obsahuje reboot po 30 sec. Cameron se tedy po těch 30 sec. restartovala, ale OS jí nenaběhl. Během restartu se začaly načítat data  - viděla Allison, dívku kterou napodobovala.
Jelikož neustále chtěla být člověkem tak to pro ní byla ideální situace. Zaměnila sebe za Allison. Tudíž si myslela že je Allison a že je člověk. Nebyla na tuto situaci zvyklá a tak se chovala divně. Všimla si jí "kamarádka" a vzala jí sebou. Když kamarádku napadl ten maník tak měla strach - myslela si, že je křehké stvoření a raději se vyplatila.
Pak se ta psycholožka začala vyptávat. Hodně vyptávat.. Ona se snažila vzpomenout a tak se jí načítaly data z paměti. Furt si myslela že je člověk tak to viděla jakoby z pohledu Allison. Pak přišel John a snažil se jí násilně odvést sebou.
Vzpomněla si na násilí. Na stroje. John jí řekl že je stroj, uvědomila si, že je skutečně ta druhá "osoba" z vizí z budoucnosti - terminátorka. Tak řekla psycholožce o tom co si myslí (co se jí načetlo z paměti). Pak při tý vloupačce si vzpomněla na ten náramek. Náramek byl důležitý,
bez něj se nedostane do tábora. Tudíž úspěch její mise záleží na náramku. Allison jí lhala, kvůli ní by nesplnila svou mysi, svůj smysl existence -> naštvala se a projevila to násilně a tak jak to stroje dělají terminovala Allison. Pak opět v realitě jí došlo, že jí ta její kamarádka lhala. Lež je špatná, moc špatná. Tak se pokusila jí zabít. Pak jí našel John, a ona jelikož to ještě nemá v hlavě v pořádku neudělala nic. A Johnovi lhala proto, že v minulosti by mu také nemohla říct pravdu o tom náramku, odhalil by jí a její mise by nebyla úspěšná.

Jinak podle mě má systém ještě stále spadlý. A jsem moc zvědavý na to, co se stane

- rozhovor na youtube -

22 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

klinki napsal:

Když jí John vypínal, projížděla svou paměť a hledala něco, čím by ho přesvědčila ať jí nevypíná. Při tom prohledávání paměti zjistila že ho má chránit a že ho vlatně miluje. Pak ji vypl.

Souhlasím.

klinki napsal:

Poté co jí znovu zapl už měla načtená data o tom že ho má chránit atd.. a tak ho nezabila.

Pozor, když ji John znovu zapl, měla tam pořád příkaz Terminate.

klinki napsal:

Pak v obchodě zkoumala jablko. Nevím nejsem si jistý, ale myslím že umělé. Uvědomila si, že je také umělá a nechtěla být umělá, ale chtěla být člověk.

Jablko bylo skutečné-když si prohlídneš její HUd když se koukala na to jablko, tak se jí tam zobrazovali parametry toho jablka (kolik má vitamínů, váha,a tak...).

klinki napsal:

Operační systém na toto chování není stavěný a tak se prostě zhroutil.  Terminátoří systém obsahuje reboot po 30 sec. Cameron se tedy po těch 30 sec. restartovala, ale OS jí nenaběhl. Během restartu se začaly načítat data  - viděla Allison, dívku kterou napodobovala............................

Pozor, už v tom autě, jak ji John vezl k tomu obchodu měla ty vzpomínky, ne až u toho jablka.

klinki napsal:

Jinak podle mě má systém ještě stále spadlý. A jsem moc zvědavý na to, co se stane

I podle mě :lol:  , také si myslím, že má systém spadlý, i když podle ukázek na další díl to vypadá, že je normální (jako před tím).

P.S.: tohle by mělo být spíš v diskuzi o daném díle.

23 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

No podle mě tam měla ten příkaz terminate protože ještě nestihla udělat příkaz zrušení smile Prostě měla načetlá ta data, John ji vypl. Pak jí zapl a ona už mohla potvrdit zrušení akce smazání.

Jinak ty vzpomínky to je fakt ty měla už u toho auta... No možná to souvisí s mojí dávnou teorií že chtěla zapomenout protože se stalo něco co jí bolí smile (pokus o zabití Johna).    Zapomněla určité pasáže a ty se nějak automaticky začaly zaplňovat pasážemi s Allison

- rozhovor na youtube -

24 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

klinki napsal:

No podle mě tam měla ten příkaz terminate protože ještě nestihla udělat příkaz zrušení smile Prostě měla načetlá ta data, John ji vypl. Pak jí zapl a ona už mohla potvrdit zrušení akce smazání.

Souhlas, přesně to mě dnes napadlo, když jsem vykládal nákup z auta :lol:

25 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Podle mě na souboje vede stále T-800 starý, ale masivní stroj :lol: