51 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Re: Terminator 2 - Judgment Day

@ogy: z
http://forum.tscc.cz/viewtopic.php?id=1111&p=131

jj závislá Sára to je ono mrgreen

jj rozšírená verzia je skvelá.
btw. tá scéna s čipom ukazuje 2 veci imho:
v T2 vybrať čip je ťažšie ako v TSSC. V TSCC sa len odstránil kryt a čip sa vyskrutkoval, v T2 sa odstránil kryt,potom vyskrutkovala nejaká blbosť a až potom sa z hlbín "lebky" opatrne vytiahol čip. V TSCC to urobili ľahšie imho preto, aby John mohol ľahšie vyťahovať čipy a lepšie bojovať proti nepriateľom.... Ale zaujímalo by ma či by sa nejakej šunke z roku 2007 dal rozbehať hi-tech čip o 20 rokov starší  eek (čo John robil v epizode Vickov čip)

A potom ešte jeden postreh (čo som si dovtedy neuvedomil) - Cameron nebol prvý terminátor, ktorého John bránil proti svojej matke aby nebol zničený (v epizode S2xE01 ju chceli zničiť po tom ako napadla Johna), ale bol to už Arnold, ktorého zachránil  pred "strojofóbiou" svojej matky:D Zdá sa, že John mal vždy slabosť pre terminátorov....

A ano v samotných filmoch sme sa o získavaní terminátov pre odpor veľa nedozvedeli, ale dosť toho bolo načrnuté v druhej serii TSCC a myslím, že príbeh o tom ako John začal preprogramovávať a získavať terminátorov by sme sa dozvedeli v tretej sérii, keby bola natočená angry

Does it make me look fat?  - Yes!
What the hell? What's your problem? - You asked.
Bitch whore much? - I don't understand.
What are you looking at? - I'm looking at you.

52 Naposledy upravil: ogy (14.2.2011 20:04:49)

pinka: Strýček Bob byl pro Johna jako táta, kterého nepoznal (to ho čekalo až v budoucnosti big_smile ). Jinak Arnold byl po přepnutí čipu také schopen učení, takže i on se postupně mohl této roli přiblížit a také to dělal... Všiml jsem si, že v TSCC je vytahování čipů zjednodušené, ale zas to můžeš brát, že tam byly jiné typy terminátorů, než ve filmech. Arnold byl T-800 a T-850 v T3 (pokud se nepletu), T-888 či T0K mohly mít čip uložený trochu jinak.

V původní verzi T2 ta scéna s běsnící Sárou nebyla, takže jestli jsi rozšířenou viděl až dnes, nedivím se, že ti to také dneska došlo.

Ono musíme oddělovat filmy a TSCC, protože původní záměr filmů (myslím tím T1,T2 a částečně i T3) byl úplně jiný, než pro seriál... Vždyť i duchovní otec Téček Cameron skončil po T2 a v dalších filmech se už neangažuje.

53 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@ogy: jj Bob hovoril že môže zo svojej len čítať a že sa na učenie potrebuje resetnúť. Vyspelejší infiltrátori ako Cameron alebo Vick sa očividne mohli aj učiť.
Rozšírenú verziu som videl niekdy pred 2-3 rokmi a dnes som si ju pozrel zase, takže som si pospájal niektoré veci z filmu s tými zo seriálu smile
ja to chápem tak, že TSCC voľne nadväzuje na T1 a T2 a T3 neberie do úvahy, je to vlastne alternatíva k T3...

54 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka: Infiltrátoři už hlavně měly infiltrační software, díky kterému se mohli vmísit mezi lidi, aniž by byly odhaleni a navíc se ještě učit (a hladinu toho, co se mohli naučit také asi měli větší, než osmistovkové modely) . Podle mě T-888 bylo něco mezi T-800 a T0K. 800 (850 byla vlastně 800 s přepnutým spínačem) a částeně 888 byli určeny do bojové linie a především 800 byli vyráběny sériově. Možná, že Cameron nebyla jediná T0K. T0K mohly být infiltrátoři, kteří byly vyloženě vyrobeni podle nějaké předlohy a navíc byly schopni chování dotyčného dobře napodobovat. Viz. Cameron byla vyrobena podle Allison (podle ní jí bylo i nějak přiřazeno číslo 715), další zase mohli vyrobit podle jiných zajatých členů odporu. Jinak v epizodě 2x4 přece bylo ukázáno, jak si Cameron okoukávala Allisonino chování. Naklánění hlavy, přehrabávání vlasů, a v TSCC přece i vyšlo najevo, že má Cameron vztah k tanci a hudbě (Allisonina matka byla učitelkou tance)

55 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka napsal:

@ogy: jj Bob hovoril že môže zo svojej len čítať a že sa na učenie potrebuje resetnúť. Vyspelejší infiltrátori ako Cameron alebo Vick sa očividne mohli aj učiť.

Neviem odkiaľ si vzal, že sa musí resetnúť  roll ... "moj čip na báze neutrálnej siete sa môže učiť a keď nás skynet púšťa von, nastaví nás na čítanie" tj, učenie ako také je pod nastavením skynetu obmedzené "kvôli tomu, aby sa terminátori sami nerozhodovali a držali sa presne stanovených bodov programu", ale po preprogramovaní by malo byť obmedzenie značne menšie... rozdiel medzi Cameron a T-800 je čo sa týka infiltrácie veľký. Cameron dokázala pracovať so skoro plnohodnotnou osobnosťou v rátane emócií, ktoré sa u T-800 vybudovať nedaly. T-850 pracuje už na vyššej inteligenčnej úrovni ako sme videli v T-3, ale stále to nestačí oproti TOK rovnako ako aj posledná rada T-888.

Čo sa týka prístupu k čipom, mal by byť prístup náročnejší čo sa týka vyspelejších modelov a ne naopak, ale tak čo už... v TSCC je toľko preklepou a nedostatkou, že to nechcem ani rátať radšej... jediný dôvod prečo som to pozeral bolo to napätie medzi postavami a hlavne kôly Cam  razz  cool

56 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@GuSS: no veď v T2 Boba práve preto resetli nie?
A ano to som mal na mysli - zo starších modelov bolo čipy vybrať ťažšie ako z novších, čo je paradox, očakával by som opak. Ale je to len seriál....

57 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka: v podstatě jde o to, že to o čem mluvíš není reset, ale prostě přepnutí z polohy čtení na polohu zápis (učení).

GuSS: ano, T-800 Skynet potřeboval, aby plnili své mise na bojišti. To zjednodušeně znamená, že jen chodili a stříleli vojáky odporu. Infiltrátoři si kromě předstíraní lidského chování museli své mise třeba i upravovat podle měnících se podmínek. Třeba Cromartie zničil to téčko, které mělo nahradit Ellisona, protože věřil, že ho Ellison dovede za Conorovými... A Cameron zas dělala věci za zády Connorů... Takže u nich byla jistá dávka vlastního rozhodování - možná i svobodné vůle - především u Cameron, kdy si sama vypnula příkaz terminovat Johna.
TSCC technické chyby odpustím. Mě upoutal ten příběh a charaktery. A samozřejmě, že Cameron je mou nejoblíbeněšjší postavou wink

58 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@ogy: asi je to len chytanie za slovíčka smile  proste ho vypli a zase zapli aby mohol okrem  čítania aj zapisovať údaje (učiť sa ), takže to chápem ako reset (alebo reštart?)systému...

59 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka: reset je vypnutí - zapnutí, ale to nestačilo. Museli na čipu ještě přepnout spínač...

60 Naposledy upravil: GuSS (14.2.2011 23:39:44)

Lenže oni nepsravili reset, kvôli tomu aby sa vedel učiť big_smile... John sa ho pýtal, či sa dá jeho procesor resetovať, aký by malo potom zmysel aby ich skynet nastavoval na čítanie, keď by stačil reset a boli by sa vedeli samovoľne učiť (zapisovať)  mrgreen

61 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@ogy: tak je to reset s prepnutím spínača. no. inak (jednoslovne) to neviem nazvať big_smile proste ako ked dáš na pamäťovej karte z foťáku lock alebo unlock ked chceš nahrávať cool

62 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@GuSS: tak ja už neviem.  big_smile  Nechám to na Johna alebo sa spýtam M. Dysona mrgreen

63 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka: reset je prostě reset a přepnutí spínače je odstranění ochrany proti zápisu big_smile

64 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

no lenže neurónový procesor nie je pamäťová karta z fotoaparátu big_smile... nijakým manuálnym spôsobom sa to ani podľa mňa nedalo keď sa pozrieš na ten čip... jedine softwarovo si myslím smile... to by len bola konina potom  mrgreen

65 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

GuSS: už to je nějaká chvíle, co jsem viděl rozšířenou verzi T-2 s tou scénou, ale myslím, že John ten čip vyndaval, aby na něm něco přepnul. Že mu i Arnie říkal, že pokud chce, aby se byl schopný učit, je potřeba přepnout na režim zapisování... Nevím, budu to muset zkouknout znovu, abych si byl jistý.

66 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

no ale logicky, však neurobil by to už John v budúcnosti, než ho poslal späť v čase? Videl som ten film tisíc krát, ale táto myšlienka "spínača" mi fakt nedošla na um. Pôvodný dabing znel "čím viac kontaktu s ľudmi mám tým viac sa naučím" v tejto verzii rozšírenej je "môj čip na báze neutrálnej siete sa môže učiť a keď nás skynet púšťa von, nastaví nás na čítanie. Sarah: asi nechce aby ste veľmi premýšľali. Bob: nie. Dá sa to resetovať? spýtal sa John." tak teraz si vyber big_smile ale mne to prišlo akože sa pýta, či sa dá jeho čip resetovať a nie, či sa dá prepnúť nejaký prepínač zapisovania  cool

67 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

Je to zaujímavá debata, skúsim to aj ja  zajtra pozrieť (mal som pôvodné znenie s titulkami) razz

68 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

GuSS: ano, v původní verzi to bylo tak, jak jsi řekl. Vyplývalo z toho to, že jeho čip prostě funguje tak, že se učí. V rozšířené verzi tam byla ta scéna s tím vyndáním čipu a prostě jsem myslel, že mu ho vyndal proto, aby na něm něco přepnul do polohy zapisování. Teď si vážně nejsem jistý, zítra mrknu, jak to tam přesně je big_smile

69 Naposledy upravil: pinka (15.2.2011 11:50:53)

tak ja som sa už pozrel, jdna vec je čo je v titulkoch a druhá čo hovoria herci (nedá sa dať všetko do titulkov, pretože niekedy sa toho hovorí veľa a treba skracovať).
Počúvať angličtinu je ťažšie ako čítať ju, ale myslím, že john sa pýtal Boba (ak som dobre rozumell, neručím big_smile)  can we reset the switch? a ked o vytiahli čip Johna sa spýtal matky že či vidí PIN switch? big_smile
takže si myslím, že s čipom niečo robili pred tým, než ho späť Bobovi do hlavy...

70 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

pinka: ten čip vytáhli proto, aby na něm něco udělali. Buď přepli spínač a nebo ho nějakým tlačítkem resetovali. K čemu by reset podle logiky byl, to už je druhá věc. To by mohl dostat nějakou ránu, na chvíli vypnout a po najetí by byl taky resetován, takže by nějaká ochrana proti zápisu od Skynetu stejně byla k ničemu. Na druhou stranu restartování systému po tvrdém zásahu nebo zásahu elektrickým proudem bylo záležitostí TSCC, ve filmech o tom nebylo řečeno ani slovo

71 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@ogy: ono máš samozrejme pravdu, ale je otázne či takto rozmýšľali aj scénaristi.  Podľa mňa pritupovali k tomu tak, že John vyberie Arnoldovi čip z hlavy (čím zase ukázali niečo z "anatomie" terminátora; v T1 ukázali "operaciu oka") a nad detailným vysvetlením neuvažovali...

72 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

@pinka: tiež mám taký pocit

73 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

ferrarista napsal:

@jantusla: to by som aj ja rad vedel, ale neviem, ci nahodou T2 v HD kvalite nezahrna tuto rozsirenu verziu, tak to zvykne byvat aj pri inych filmoch, dufam ale, ze ma niekto vytrhne z omylu, nechce sa mi tahat 10 ci kolko GB dat angry

Temer vsechny verze T2 ve vysoke kvalite jsou na netu rozsirene. A kdyz chces mit jistotu, tak staci kdyz budes hledat takovou, u ktere bude napsane "Director's cut" nebo "Extended edition".

NO FATE, BUT WHAT WE MAKE
http://www.t-scc.cz/images/ostatni/1451850060-tscc-ra-banner.jpg
http://www.youtube.com/watch?v=w2Pty7PD … r_embedded
Stav překladu: -

74 Naposledy upravil: (1.1.1970 02:00:00)

jantusla: odpověď k http://forum.tscc.cz/viewtopic.php?id=1111&p=132
Já mám tuto rozšířenou verzi na originálním DVD i s různými zajímavými bonusy. Ale pokud budeš tahat samotný film, tak podle mě většina verzí, které najdeš, už budou také rozšířené. Vychází tak na DVD, dávají to tak v TV... Pokud chceš mít jistotu, zjisti si délku filmu...

75

http://www.youtube.com/watch?v=UN_VgVEZ … re=related necel by som  big_smile